Białe szafki i szafy kuchenne

Kuchnia jest miejscem, gdzie spędza się sporo czasu w ciągu dnia. Tutaj robi się poranną kawę, przygotowuje posiłki, a także często jada, jeśli tylko jest wystarczająco dużo miejsca. Właśnie dlatego warto zadbać o ładne i oryginalne urządzenie kuchni.

Na pewno ciekawym pomysłem jest zamówienie kuchennych mebli ludowych. Natomiast mogą być one w różnym stylu i w rozmaitych kolorach. Szafki, stoły i krzesła w stylu ludowym zachowują najczęściej naturalne kolory drewna i są rzeźbione. Ewentualnie mogą mieć namalowane jakieś motywy kwiatowe. Jednak bardzo ładnie wyglądają też meble pomalowane na biało. Białe, drewniane, proste i jednocześnie przytulne – kojarzą się od razu ze stylem rustykalnym. Czasami bywa tak, że cały dom urządzony jest w nowoczesny sposób, ale kuchnia przywodzi na myśl właśnie wiejski klimat. Jego zwolennicy na pewno nie zadowolą się wiszącymi szafkami, ale spróbują zdobyć piękną komodę albo kredens. Żeby meble wyglądały jak najbardziej oryginalnie warto postarać się o autentyczne starocie. Oczywiście wymagają one zwykle odpowiedniego odnowienia i ewentualnie pomalowania.

Bardzo ładnie prezentują się sosnowe lub dębowe meble pokryte woskiem. Takie szafy mogą mieć różne ciekawe zdobienia w postaci rzeźbień, dekoracyjnych uchwytów i szybek. Oczywiście antyki mogą okazać się zbyt drogie, zwłaszcza kiedy potrzebny jest też stół i krzesła. Wtedy można zainteresować się szafkami stylizowanymi na styl retro, czy nawet samemu nieco przerobić zwyczajne drewniane meble. Można je pomalować na biało, poprzecierać, zawoskować oraz dokupić specjalne uchwyty. Do takich szaf i szafek będą pasowały kamienne, gliniane, wiklinowe oraz koronkowe dodatki. Cały sprzęt AGD należy również wybierać w taki sposób, żeby komponował się z wiejskim stylem mebli oraz ich białym kolorem. Jeśli ktoś obawia się, że całkiem białe kredensy, stoły i krzesła nie będą zbyt praktyczne, bo będzie widać na nich wszelkie zabrudzenia może zdecydować się na biel przełamaną błękitem lub zielenią. Warto też mieć na uwadze, że takie meble rozjaśniają całe wnętrze, co działa optymistycznie i energetyzująco.